Personálně-poradenská společnost JobConnector patřící do skupiny SURKA Group se od 1. ledna 2020 stala součástí mezinárodní personální agentury Quanta, která byla založena v roce 1997 v Itálii. SURKA Group převedla svůj 100procentní podíl ve firmě JobConnector na skupinu Quanta. 22procentní podíl v českém zastoupení společnosti Quanta naopak získala skupina SURKA Group. Další podrobnosti transakce se společnosti dohodly neuveřejňovat.

„Jsem velmi šťastný, že se nám podařilo dohodnout spojení firmy JobConnector s tak úspěšnou společností, jakou je Quanta. Na českém trhu se naše specializace výborně doplňují a umožní nám rychlý růst. Značka JobConnector bude po dokončení fúze působit na poli náboru pracovníků ze zemí mimo Evropskou unii pro celou skupinu Quanta,“ uvádí Tomáš Surka, dosavadní managing partner ve společnosti JobConnector a zároveň nový generální ředitel českého zastoupení Quanta. 

Obě značky -Quanta a JobConnector – plánují v České republice na rok 2020 konsolidované tržby blížící se 250 milionům korun, ve světě by měly přesáhnout hranici 4,5 miliardy korun. 

„V Tomáši Surkovi a společnosti JobConnector jsme nalezli skvělou příležitost pro spojení se značkou Quanta Czech. Podíl firmy Surka Group v českém zastoupení společnosti Quanta je zárukou jejího dalšího úspěšného rozvoje. Velmi mne těší dosažená dohoda, ale také skutečnost, že se Tomáš Surka stává nejen naším obchodním partnerem, ale také generálním ředitelem českého zastoupení,“ uvádí Illo Quintavalle, prezident skupiny Quanta.

Společnost Quanta má více než 20 let dlouhé zkušenosti v oboru HR. Působí v šesti zemích, kromě Itálie a Česka sídlí jejích 40 zastoupení také ve Spojených státech amerických, Brazílii, Rumunsku a Švýcarsku. Na českém trhu působí Quanta od roku 2017. 

Zdroj: https://www.linkedin.com/pulse/jobconnector-se-stal-součást%C3%AD-mezinárodn%C3%AD-personáln%C3%AD-agentury-surka/